Türkei +0905327350022 Deutschland +04915772542054

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği 2018

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği KOSGEB Var Mı ve Ne Kadardır?

Bu gübreyi üretmek için solucan yatakları, kapalı bir alan, ısı, ışık düzenekleri gibi bir takım masrafları yapmanız gerekmektedir. Bunun içinde belirli bir maliyete ihtiyacınız vardır. Bu maliyetleri en aza indirgemek için devlet sizlere solucan gübresi desteği sunmaktadır. Bu destekler;

-Solucan Gübresi KOSGEB Desteği

Genç Çiftçi Hibe Desteğidir.

Solucan Gübresi KOSGEB Desteği

İlk olarak KOSGEB’ in uygulamalı olarak verdiği 32 saat olan girişimcilik eğitimini almanız gerekir. Böylece solucan gübresi üretim sertifikasını almış olursunuz. Aksi takdirde bu eğitimi almamanız durumunda işletme kuramaz ve destekten faydalanamazsınız. Solucan gübresi Kosgeb desteği geri ödemesiz 50.000 TL, geri ödemeli 100.000 TL olmak üzere 150.000 TL şeklinde verilmektedir. Bu gelir sadece solucan yatağı, personel desteği ve makine teçhizatlarınızı karşılayacak giderlerdir. Kapalı alan için ayrıca kira desteği almanız mümkündür.

Solucan Gübresi Genç Çiftçi Hibe Desteği

Bu destek yılda bir kez verilen toplam üst limiti 30.000 TL olan bir destektir. Çok hızlı üreme yeteneğine sahip olan bu canlılar solucan gübresi üretim projesi ile hızla büyüyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de tesis kurmak isteyen yeni girişim sahiplarinin çok da büyük yatırımlar yapmasına gerek yoktur.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.